Кошаркарките на Куманово утре го пречекуваат Шкупи

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово утре го играат 12.то коло од домашниот шампионат, а за противник го имаат составот на Шкупи.

Loading...

Мечот ќе се одигра со почеток во 16 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“.

Шкупи влегува како апсолутен фаворит во утрешниот меч со оглед дека го држи и првото место во табелата и од десет средби има само еден пораз.

Од друга страна кумановки од досега одиграни 10 натпревари бележат две победи.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  (ГАЛЕРИЈА) Ракометарките на Куманово нерешено против Ѓорче Петров