КОПЧЕТО НА АВТОМОБИЛОТ ОТКРИЛО ДЕКА МАЖОТ ЈА ИЗНЕВЕРУВА, по 28 години брак!

Сподели со своите пријатели

Англичанка мислела дека нејзиниот брак е среќен, и дека може да им биде пример на другите, а потоа случајно открила дека сопругот ја изневерувал со години.

Loading...

„Јас сум 54, а мојот сопруг 55 години. Во брак сме 28 години и имаме две возрасни ќерки. Отсекогаш мислев дека нашиот брак е здрав и силен, за разлика од нашите пријатели кои главно се разведени “, вели жената.

 

 

„Колку грешев! Пред 2 години, случајно притиснав копче на камерата во нашиот автомобил и светот се сврте околу мојата глава. Одеднаш го слушнав мојот сопруг како разменува нежност со непозната, очигледно млада девојка “, објаснува таа и продолжува:

„Тие дури се договорија за викенд заедно, и што тој ќе ме излаже мене за да можат двајцата да се видат. Бев во тотален шок. Во тој период, татко ми почина и сопругот го искористи тоа за да ме изневери “.

„Кога се соочив со него, тој, логично, негираше сè, но кога го пуштив видеото од него, тој немаше каде да оди и призна сè. Тој ми рече дека аферата траела нешто повеќе од шест месеци, а најголемиот шок се случи кога ми откри дека неговата девојка е дури 26 години помлада од него! После тоа, тој се иселил од куќата и се вратил кај родителите. Тој раскина со својата љубовница и по некое време се помиривме и продолживме да живееме заедно “, изјавува Британката.

Loading...

 

 

„И покрај тоа што се преправав дека сè е во ред, не можев да се помирам со такво понижување. Сето тоа се влоши неодамна кога ги средував фиоките и наидов на роденденска честитка за мојот сопруг, потпишана од жена и полна со бакнежи и изјави на љубов “, открива жената.

„Рацете ми се тресеа кога ја вратив картичката во пликот. Не можев да верувам. Дали мојот сопруг повторно има афера или оваа честитка е од истата таа девојка? Дали имам право да имам сомнежи? Тотално сум вознемирена… го сакам мојот сопруг и не знам што да правам “, заклучи Англичанката.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *