Концерт на Анастасија Грговска во Центар за култура ”Трајко Прокопиев”

Сподели со своите пријатели

Во малата сала на НУ Центар за култура ”Трајко Прокопиев” во среда /9 декември/ концерт на пијано ќе одржи Анастасија Грговска од Куманово.

Loading...

На програмата се дела од Шуман, Николовски, Лобос и Франк, а како гостин на гитара ќе биде Оскар Ереш.

Концертот е закажан за 19:30 часот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.