Колона долга 5 километри на наплатната рампа Романовце

Сподели со своите пријатели

За поголемиот дел од граѓаните на Македонија и Србија заврши летниот одмор. Поголемиот дел од нив оваа година летуваа на грчкото крајбрежје.

Loading...

Како што велат очевидци, а пренесува порталот „Репортер“ на наплатната рампа Романовце има колона од возила долга дури пет километри.

Голем дел од автомобилите се и со странски регистарски таблички кои враќајки се од Грција поминуваат низ Македонија.

 

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.