12.07.2018 00:52

Колинда во навивачка комбинација на НАТО самитот во Брисел (ФОТО)


Хрватска е во финале на Светското првенство во фудбал, а претседателката Колинда Грабар Китаровиќ пред светските лидери покажа и како ја бодри својата репрезентација.

Најголемо внимание, очекувано, предизвика претседателката Китаровиќ која имаше интересна модна комбинација на самитот на НАТО во Брисел.

Колинда делеше хрватски дресови на НАТО самитот, Трамп воодушевен, Меј „кисела“ (ФОТО)

Новинар објави на Твитер фотографија во навивачки стајлинг на претседателката за работната вечера која се одржуваше за време на полуфиналниот меч.

Колинда на себе има црвен фустан и шал со боите на хрватското знаме.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments