12.07.2018 00:10

Колинда делеше хрватски дресови на НАТО самитот, Трамп воодушевен, Меј „кисела“ (ФОТО)


Колинда која претходните два меча на Хрватска на Светското првенство во фудбал ги следеше во живот од стадион, сега не можеше да го гледа натпреварот во полуфиналето, затоа што беше на работна вечера со претставници на НАТО членките.

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ го искористи НАТО самитот во Брисел па на светските лидери им подари дресови на хрватската репрезентација. Американскиот претседател Доналд Трамп не можел да го сокрие воодушевувањето од подарокот.

Таа на самитот во Брисел им порадира хрватски дресови и на премиерката на Британија Тереза Меј, а фотографиите брзо ги објави на социјалните мрежи.

loading...

Според фотографиите највоодушевено делува Трамп, насмевка има и Меј, но кисела, бидејќи полуфинален противник на Хрватска беше токму нејзината земја.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments