12.07.2018 00:10

Колинда делеше хрватски дресови на НАТО самитот, Трамп воодушевен, Меј „кисела“ (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Колинда која претходните два меча на Хрватска на Светското првенство во фудбал ги следеше во живот од стадион, сега не можеше да го гледа натпреварот во полуфиналето, затоа што беше на работна вечера со претставници на НАТО членките.

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ го искористи НАТО самитот во Брисел па на светските лидери им подари дресови на хрватската репрезентација. Американскиот претседател Доналд Трамп не можел да го сокрие воодушевувањето од подарокот.

Таа на самитот во Брисел им порадира хрватски дресови и на премиерката на Британија Тереза Меј, а фотографиите брзо ги објави на социјалните мрежи.

Loading...

Според фотографиите највоодушевено делува Трамп, насмевка има и Меј, но кисела, бидејќи полуфинален противник на Хрватска беше токму нејзината земја.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments