Кој хороскопски знак се впушта лесно во тајни авантури?

Сподели со своите пријатели

Неверството е чувствителна и табу тема за многумина. И додека некои само ќе размислуваат или сонуваат да најдат замена за сегашниот партнер, други ќе започнат афера без размислување.

Loading...

Како изневеруваат знаците на Зодијакот и кому му паѓаат на памет грешните мисли и кој всушност ги реализира?

Иако многумина веруваат дека прељубата значи само чин на интимност со друг партнер, вистина е дека овој концепт е многу поширок и покомплициран.

Има луѓе кои мислат дека емоционалната измама е многу полоша од физичката и дека моменталната емотивна врска е дефинитивно осудена на пропаст само кога партнерот ќе најде личност со која има подобра комуникација отколку со вас.

 

 

Поради оваа причина, хороскопските знаци изневеруваат на различни начини и додека некои се заљубуваат и емотивно се поврзуваат со нова личност во нивниот живот, а други само фантазираат за промена на партнерот, некои од нив едноставно се залажуваат со физичка измама во ѕвездите.

Loading...

Раковите и Јарците најчесто изневеруваат со очи, Вагите во мислите и соништата, Биковите и Водолиите со гледање филмови за возрасни, Овенот и Стрелецот со зборови, Лавовите и Рибите со студ, Скорпиите најчесто во соништата, а на вистинската измама се склони променливи знаци под владение на Меркур, а тоа се Близнаци и Девица.

Неверство со очите

Љубомората кај овие знаци може да биде предизвикана и од „невин“ поглед на згодна личност, контакт со очи и спонтана насмевка. Можеби заведува други луѓе, а можеби му треба за да ја задоволи својата суета? Можеби ја тестирате вашата привлечност?

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Место каде времето застанало: Советски град на Северниот пол стана магнет за туристи (ФОТО)

Како и да е, измамата може да ги затресе очите. Најдобар лек е да не дозволите да ве испровоцира. Придружете му се и кажете му за целта на неговиот изглед: Зарем не е згодна таа црна жена во аголот? Ми се допаѓа и како изгледа… Тие зборови обично брзо го враќаат во неговата позната прегратка.

Примери: Јарец и Рак.

 

 

Неверство во мислите

Ја бара атрактивната девојка која штотуку поминала и чиј мирис останал во воздухот и веќе ги замислува како се тркалаат по креветот.

Loading...

Машки фантазии – неверство во мислите. Многу жени протестираат затоа што обично гп чувствуваат оваа неверство со своето шесто сетило и потоа почнуваат бескрајни прашања…

Дали трча по некоја друга? Не му се допаѓам веќе? Грешка. Кога во таква ситуација велите: Жената која штотуку помина е многу згодна. Нели ти се  допадна – на него делува како ладен туш.

Примери: Бик и Вага.

Изневерување во сон

Сосема е непрепознатлив наутро. Појадува и упатува некои критики. Зар не е веќе среќен со мене? Можеби сонува за некоја друга… Кога се обидува да заспие, пред неговите затворени очни капаци летаат слики од сосема друга жена.

Соништа за желби? Ова се случува во повеќето бракови и долги врски, пишува порталот astrousluge.com.

Опасноста лежи во фактот што нашите соништа обично ги покажуваат нашите потсвесни мисли. Сепак, тоа се желби кои ретко се исполнуваат во реалниот живот… Најопасни се свесните соништа. Тие се вистински показатели за незадоволство.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вака изгледа еден ден во градинка во Данска: Родителите од други земји се во шок

Примери: Вага и Скорпија.

 

Loading...

 

Изневерување со филмови за возрасни

Од билбордите предизвикуваат бујни гради, а од сите страни демнат реклами на полуголи жени. Мажите и жените се под сексуален оган. Па кој не би помислил на луди мисли?

И тоа е еден вид неверство. На пример, кога тој седи пред телевизор или лаптоп до доцна во ноќта, а таа веќе спие.

Потоа внесува предизвикувачки облини во спалната соба со само еден клик на глувчето. Овој чин е без вистинска измама, но постои и опасност, бидејќи кога мажите само сонуваат за сензуални убавини од овие достигнувања, стануваат се понезадоволни.

Примери: Бик и Водолија.

Loading...

Неверство со зборови

Таа веќе воопшто не разговара со партнерот. Тој може да разговара само за своите вистински проблеми со пријателите. Бакнувањето наутро стана само рутина. Изгледа дека врската е заглавена на студ…

Најлошото неверство е кога нежноста умира, што често значи тажен крај на љубовта.

Само понекогаш тоа е само минлива криза во која поради деловни проблеми не дава се од себе. Искрениот разговор може да ги извлече од таа изолација во која луѓето знаат да влезат во моменти на криза.

Примери: Овен, Стрелец, Рак.

 

Loading...

 

Ладна измама

Во весело друштво овој знак изјавува: На некој кој е толку долго во брак како мене, понекогаш му е потребна мала промена! Машки разговори, покажување бицепс, фалење… Се зборува за брак, жени… А во разговорот потоа се вклучуваат и други, за да бидат поважни во своите и туѓи очи или поради нивниот цврст циничен став.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  НЕСЕКОЈДНЕВНА СЦЕНА: Еве како изгледа кога сте под вода додека има земјотрес! (ВИДЕО)

Што се случува низ нивните мозоци? Дури и кога нивните забелешки не се целосно искрени, ова е сепак предавство на партнерот, недостаток на почит и недостаток на чувство за заедница.

Примери: Лав и Риби.

Loading...

Вистинско изневерување

Постојано дрнда, постојано бара расправија, а во последно време често изгледа отсутен по дух. Дали има замена?

Мажите со задоволство го тресат своето лошо расположение врз партнерката. Зошто воопшто се случува ова? Зарем веќе не му е доволна? Постојат три основни причини за овој „смртоносен грев“ за една врска:

 

 

Поради суета

Тој бара потврда за неговиот идентитет. Сака да си докаже како сè уште делува на спротивниот пол. Ова е обично безопасен, минлив флерт.

Loading...

Поради фрустрација

Тој е во криза. Тој мисли дека си го прокоцкал животот. Сака да ја врати младоста. Со нова личност, тој го исполнува сонот за нов возбудлив живот. Ова е опасно бидејќи ќе му биде тешко да се врати на стариот живот.

За сексуални искуства

Му треба промена. Како осамен волк во потрага по плен, тој талка по ноќни клубови. Типична машка болест на нашето време. Смртоносно за врската затоа што со текот на времето неговите чувства целосно ќе отапат.

Примери: Близнаци и Девица.