Кој е најтрофејниот фудбалер во светот? (видео)

Сподели со своите пријатели

Пеле, Марадона, Меси, Роналдо, Ибрахимовиќ, Роналдо??? Не, ни близу!

И покрај тоа што со својата матична репрезентација никогаш ништо не освоил, тој е сепак најтрофејниот фудбалер на сите  времиња.

Играл само за еден клуб и тоа во златата ера. Рајан Гигс со „црвените ѓаволи“ има освоено 47 трофеи, пет повеќе од Алвес и Иниеста, а Лионел Меси е далеку од него со своите 30.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.