Кога Балканец сака да купи пиле во Германија, но не знае како се вика (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видео од Балканец кој бара пилешко во германска продавница стана хит на ТикТок, а кога ќе го погледнете ќе ви стане јасно зошто.

Loading...

– Да ти е*ам и Германија и пилиња. Не знам како се вели пиле на германски – вели мажот на видеото. –

Чекај, вака ќе сториме – помисли и отиде до полицата со јајцата. Потоа зема едно јајце од кутијата, отиде кај вработениот во продавницата и го прашува на германски:

– Извинете, каде е мама?

– Hähnchen? (пиле) – го прашува продавачот.

– Да, хеншен, да те е*е хеншен – вели Балканецот кој потоа продавачот го одвел до полиците со пилешко.

Видеото е прегледано повеќе од три милиони пати на ТикТок, а корисниците се воодушевени.

 

Loading...
@milovancikovac♬ original sound – milovancikovac