КК Куманово вечерва на домашен терен ја пречекува Струмица

Сподели со своите пријатели

Во спортската сала во Куманово, вечерва со почеток во 19 часот, КК Куманово на домашен терен го пречекува тимот од Струмица во рамки на натпреварувањата од 12 – тото коло на домашната кошаркарска лига.

Домашната екипа во досегашниот дел од првенството забележа 6 победи, а 5 пати беше поразена. За разлика од нив гостите од Струмица досега се радуваа само на 3 од 10-те одиграни натпревари.

Табела:  

Карпош Соколи 9-2 (победи-порази),

МЗТ Скопје 9-1,

Кожув 6-6,

Куманово 6-5,

Фени Индустри 6-4,

Работнички 5-6,

Струмица 3-7 и

Бест 0-12

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.