КК Куманово вечерва го пречекува МЗТ

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен го пречекуваат лидерот на табелата, составот на МЗТ Скопје Аеродром.

Loading...

Гостинскиот состав влегува како апсолутен фаворит во вечерашниот меч, а од почетокот на сезоната бележат само два порази, наспроти Куманово со само четири победи.

Средбата се игра вечерва во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ со почеток во 19 часот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  (ГАЛЕРИЈА) Ракометарките на Куманово нерешено против Ѓорче Петров