КК Куманово утре против Вардар

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово утре со почеток во 18:30 часот на гостински терен против Вардар го играат мечот од 14то коло од домашната Прва лига.

Loading...

Избраниците на теренерот Александар Петровиќ во овој меч влегуваат како фаворити.

По поразите од Работнички и МЗТ, кумановци утре очекуваат победа.

Од досега одиграните натпревари Куманово се наоѓа на средината од табелата, со минимална разлика во бодовите со сите останати клубови кои се на позициите погоре.

Извор: КФСМ

Leave a Reply