26.10.2019 11:14

КК Куманово го пречекува Работнички


Кошаркарите на Куманово денеска на домашен терен го играат третото коло од домашниот шампионат, а за противик го имаат составот на Работнички.

Натпревар во кој дефинитивно гостинскиот состав влегува како фаворит, ќе биде особено интересен знаејќи дека кошаркарите на тренерот Александар Петровиќ никогаш не се предаваат лесно.

loading...

Куманово е во првиот дел од табелата со две победи од досегашните две кола од почетокот на сезоната.

Натрепварот Куманово – Работнички се игра во спортската сала  на СОУ „Перо Наков“ вечерва од 19 часот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments