КК Куманово го пречекува Работнички

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово денеска на домашен терен го играат третото коло од домашниот шампионат, а за противик го имаат составот на Работнички.

Натпревар во кој дефинитивно гостинскиот состав влегува како фаворит, ќе биде особено интересен знаејќи дека кошаркарите на тренерот Александар Петровиќ никогаш не се предаваат лесно.

Loading...

Куманово е во првиот дел од табелата со две победи од досегашните две кола од почетокот на сезоната.

Натрепварот Куманово – Работнички се игра во спортската сала  на СОУ „Перо Наков“ вечерва од 19 часот.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *