18.11.2019 10:24

КК Куманово без сили за Кожув

Facebook Twitter Google+

Кошаркарите на Куманово бележат убедлив пораз со резултат 83:63 од екипата на Кожув во натпреварот кој се играше овој викенд.

Тимот на тренерот Александар Петровиќ од Гевгелија се врати со пораз од 6то коло од домашниот шампионат.

loading...

По резултатот 13:13 по првите десет минути игра никој не очекуваше дека домаќинот ќе земе замав и ќе успее да направи големо водство. Но, втората четвртина со серијата 12:0 на поранешниот кумановец Бобан Стајиќ беше првото поголемо водство, па на полувреме се замина со 31:16.

Предноста на домаќинот во третиот период се искачи и на +20, па Куманово имаше потешкотии да се врати во ритамот.

Кај Куманово најдобра игра прикажа Миладиновиќ со 16 поени, а кај победникот Пејн со 18 и Стајиќ со 16.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments