КК Ангели прв противник на КК Куманово во новата сезона

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот клуб Ангели ќе биде првиот протиник на Куманово во новата сезона од Првата машка кошаркарска лига.

Loading...

Согласно со Бергеровиот систем за 12 екипи-учесници во натпреварувањето, во првото првенствено коло од Првата лига-мажи во сезоната 2021/2022, предвидено за 2 односно 3. октомври, ќе играат:

МЗТ Скопје Уни Банка – Работнички

Еуро Никел 2005 – Гостивар

Пелистер – МЗТ Скопје Аеродром

Куманово 2009 – Ангели

Феникс 2010 – Нaвико Академија ФМП

Кожув – ТФТ

Loading...

Учесниците во најквалитетното натпреварување ги добија следните натпреварувачки броеви:

1.МЗТ Скопје Уни Банка

2.Еуро Никел 2005

3.Пелистер

4.Куманово 2009

5.Феникс 2010

6.Навико Академија ФМП

7.Работнички

Loading...

8.Гостивар

9.МЗТ Скопје Аеродром

10.Ангели

11.Кожув

12.ТФТ