Кинезите продолжуваат да воодушевуваат: Ротираа мост од 36.000 тони (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Добро е познато дека кинеските компании се лидери во брзата изградба на големи проекти, па затоа често се ангажирани во големи градежни зафати низ целиот свет.

Loading...

Деновиве, на социјалните мрежи кружат снимки од ремек-дело на кинеската продукција, мега-мост, во кинескиот град Вухан.

Нема потреба ништо да се објаснува, погледнете го клипот:


Leave a Reply