07.11.2015 13:14

Ким Џонг Ун и „испраните мозоци“ на Севернокорејците (видео)


Севернокорејската телевизија од месец во емсец ги извезстува жителите што се Ким Џонг Ун работел. Постојат снимки кои е подобро да не се коментираат, затоа што е попаметно да се остави на гледачите да ги доживеат како сакаат, како на пример оваа кој ја објавил корисник на YouTube, кој инаку вредно пренесува се што прикажува севернокорејската телевизија.

Снимката е дел од традиционалното информирање на народот за тоа што направил Ким Џон Ун за совјот нардо во изминатите 30 дена.

loading...

Погледнете како изгледа кога водачот поминува во автобус покрај својот народ, а слободно прокоментирајте за тажната судбина на овој народ.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments