Келнерка го избркала славниот актер од ресторан: Кога сфатила за кого станува збор, плачела да се врати! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дајана Родос објави видео на „ТикТок“ во кое се шегува на своја сметка затоа што не го препознала славниот актер и режисер Адам Сендлер.

Loading...

Адам дошол со децата да јадат во ресторанот во кој таа работи.

Прво се покажа со филтер за кловн, а подоцна на видеото од надзорна камера на која се гледа славен актер со своите деца како излегуваат од ресторан откако разговарале со келнерка.

Таа објасни дека не разбира дека станува збор за Адам Сендлер и дека му рекла дека треба да почека 30 минути за слободно место. Тој, се разбира, го напуштил ресторанот после тоа.

Во описот на видеото, девојката го моли да се врати, што дополнително ги насмеало нејзините следбеници, а 2.300.000 од нив рекоа дека им се допаѓа видеото.

 

 

@dayanna.rodasPleaseee come back ##comedy ##fyp ##foryou ##viral ##adamsandler♬ Be A Clown – ָ࣪ ۰♥︎ Osuna ࣪𖥔꒷

Loading...

– Ја сакам неговата реакција. Тој не ја искористи својата слава за да добие маса, но го напушти ресторанот како и секоја нормална личност – прочитајте еден коментар согласен со над 479.000 луѓе.

– Тој е еден од најпознатите „приземјени“ познати личности. Ова е само уште еден доказ за тоа – имаше низа коментари.

Многумина исто така ги поддржуваа постапките на келнерката затоа што таа се однесуваше подеднакво кон сите гости, иако тоа беше невообичаена ситуација.

 

 

Таа објави уште едно видео во кое објасни како не го препознала поради неговата голема брада и заштитната маска за лице.

Имено, Адам Сендлер е познат по тоа што често може да се види во јавноста во шорцеви, тренерки и други лежерни комбинации, па затоа е тешко да се препознае дури и без заштитна маска.

Loading...

Така, за ручек во овој ресторан, тој носеше дуксер со црвена капуљача, обични спортски шорцеви и патики, а неговата ќерка беше облечена како и секоја друга тинејџерка.

 

 

@dayanna.rodasReply to @kimber.lee_ ##adamsandler ##ihop ##fyp♬ original sound – day.dayanna


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *