24.07.2018 02:08

Келнер отпуштен откако на сметка напишал погрден израз за хомосексуален пар


Сопственичка на еден римски ресторан, Моира Де Лука, отпуштила келнер кој на сметка на еден хомосексуален пар напишал погрден израз.

Римската група за човекови права „Геј центар“ сооштила дека добиле повик од 21-годишне маж и негово момче, кои се жалеле поради непријатна ситуација која ја доживеале во ресторан, пренесува АП.

Геј пар добил биолошка тројка со помош на сурогат мајка (видео)

Римскиот весник „Месаџеро“ наведува дека Де Лука рекла оти таков инцидент повеќе нема да се повотри и дека планита отпуштениот келнер да го тужи поради нарушување на угледот на нејзиниот ресторан.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments