11.07.2019 01:41

Катастрофално невреме на Халкидики: Шест лица загинати


Во страшното невреме кое вчеравечер го погоди северниот дел на Грција животот го загубија шест лица, а причинета е голема материјална штета во регионите Македонија, Тракија и Тесалија.

Според првичните информации, меѓу жртвите е педесет и четиригодишна жена од Романија која престојувала во Неа Плаја, двајца државјани на Чешка на чија куќа во Созополис се урнало клизиште. Уште двајца други државјани на Чешка загинале во Неа Потидеа – татк и двегодишен син. Последната жртва се уште не е идентификувана.

loading...

Водата носела дрјва, а во морето можеле да се видат чадори и лежалки од баровите на плажите додека во Потидеа дошло и до помал ураган.

Фото: YouTube printscreen / OneTV


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments