Камерите ја снимија како краде пакет, но наскоро зажали (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Канадската полиција уапси жена која пљачкосувала во соседство и крадела пакети оставени пред влезовите на куќите.

Loading...

На видеото е прикажана жена како минува пред еден дом на Едмонтон на чиј влез беше оставен пакет.

Надзорната камера ја снимила како го зема пакетот, но не стигна далеку затоа што таа наскоро беше опколена од полицијата, дел од нив цивили.

СТРАШНА СЦЕНА: Човек се заглави во снегот, па го опкружија тигри (ВИДЕО)

Корисниците на социјалните мрежи во голема мерка ја поздравија полициската акција.

„Така ѝ треба“, „Некои луѓе нарачуваат лекови“, „Ни требаат повеќе активности како ова“, се само некои од коментарите.


Leave a Reply