Какви љубовници бираат мажите според хороскопскиот знак

Сподели со своите пријатели

Кога ќе одлучат да изневеруваат, некои хороскопски знаци избираат жени за љубовнички кои се потполно спротивни од нивните сопруги.

Loading...

Секој од припадниците на хороскопските знаци, како што тврдат астролозите, има одреден тип на жена што тој ја избира за цел живот.

Според астрологијата, кој ќе биде неговиот животен сопатник го одредува распоредот на планетите во наталната карта, но и знакот и потписот, како и некои планети кои играат клучна улога во љубовните врски.

Меѓутоа, кога ќе одлучат да изневеруваат, мажите родени во различни знаци на Зодијакот имаат свој тип на љубовница.

 

 

Овен

Loading...

Маж роден во овој огнен знак избира успешна и самосвесна жена за љубовница.

Го привлекува независна и самостојна жена која сака авантури и расположена за разни предизвици во кревет.

Бик

Човекот Бик никогаш не би изневерил ако не се заљуби целосно. Ако најде љубовница, најверојатно во одреден момент ќе се ожени со таа жена.

Идеалната љубовница на мажот Бик е жена која сака луксуз. Таа е една од оние жени кои влегуваат во собата зрачејќи со сензуалност и еротика.

Таа нема многу пријателки и ќе биде многу посветена и малку подредена на својот маж.

 

Loading...

 

Близнаци

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 5 октомври

Мажите родени во овој воздушен знак немаат добра репутација кога станува збор за изневерување. Сакаат игри, сакаат да имаат многу различни партнери што ќе им дадат ментална стимулација.

Жената што Близнаците ќе ја земат за љубовница е многу паметна, дури и брилијантна.

Таа е извонреден говорник и веројатно доктор или професор на факултетот. Тие сакаат да поминуваат време со неа, бидејќи таа не само што може да го следи, туку и да го надмине интелектуално.

Рак

Љубовница на Рак е неговиот терапевт, жена која се однесува како мајка и негувателка.

Кога се заедно, тој поминува половина од времето жалејќи се, кукајќи и плачејќи во нејзиниот скут. Човек Рак се однесува со својата љубовница како што се однесува со својата сопруга. Тогаш зошто изневерува? Да има „две рамења за плачење“.

Loading...

Лав

Видот на жената што Лав би ја зел за љубовница е дама во позиција која може да му помогне во кариерата.

Се чувствува како навистина да го разбира додека постојано му дава комплименти. Неговата љубовница е многу добра во кревет, подготвена за изненадувања и комплименти кои ќе го нахранат неговото его и ќе го стават во центарот на вниманието.

 

 

Loading...

Девица

Ако мажот Девица има љубовна врска, неговата сопруга најверојатно никогаш нема да го дознае. Тој е мистериозен и дискретен и нема да дозволи тоа да стигне до жената на која и ветил „љубов до гроб“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопски знаци на кои ретко кога може да им верувате

Видот на жената што мажот Девица ја сака за љубовница мора да биде совршена, според неговите стандарди, бидејќи Девиците се склони кон перфекционизам. Ќе изгледа одлично, ќе биде паметна и ќе направи мажот Девица да се чувствува посакувано и восхитувано.

Вага

Мажите Вага се одлични во изневерување. Успеваат да ја „направат“ ситуацијата таква што и двете жени во неговиот живот се чувствуваат сакани и дека ниту една не е повредена.

Loading...

Вагите избираат за љубовница жена која има стил и која е шармантна.

За да ја освои Вагата, која веќе плива во брачните води, жената мора да ја сака духовноста. Мажот Вага честопати е склон да ја лаже својата љубовница за тоа како ќе се разведе од неа.

Скорпија

Скорпиите не се големи блудници, па ако имаат љубовница, тоа е од некоја убедлива причина, како што е потребата за поголем страв.

Љубовницата на маж роден во знакот Скорпија е доминантна жена, која не се плаши од своите апетити во креветот и не се двоуми да ги исполни своите најскриени желби.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Овој хороскопски знак е омилен во секое друштво

 

 

Стрелец

Стрелците изневеруваат кога чувствуваат дека нивната врска станала рутина, па наоѓаат алиби за своите постапки.

Не е невообичаено Стрелецот да има голем број жени во различни градови низ светот, особено ако неговата работа бара патување.

Loading...

Љубовницата Стрелец можеби дури и не знае како да ја одигра таа улога во неговиот живот.

Јарец

Јарците се чесни, па затоа повеќе ќе ја напуштат врската отколку да изневеруваат. Меѓутоа, ако одлучат да имаат авантура, нивната љубовница би била потполно спротивна од нивната сопруга.

Тие можат да се изгубат во измама и да ги привлече неодговорна и промискуитетна жена или некој што, според мислењето на Јарец, треба да се спаси.

 

Loading...

 

Водолија

Водолиите ќе изневеруваат само ако мислат дека партнерот ги изневерува. Жената што ја избираат за љубовница е паметна, необична и креативна. Оваа жена ќе го натера мажот Водолија да и се предаде. Таа ќе биде многу емотивна и мирна.

Риба

Мажите Риби сакаат да имаат тајни љубовни врски, па затоа не е веројатно дека ќе најдат љубовница.

Неговата љубовница е самоуверена и себична, па мажот роден во знакот на Риби ќе мора да и посвети голем дел од времето.