11.07.2019 02:16

Какви коктели сакаат хороскопките знаци?


Слатки, горчливи, безалкохолни – какви и да се, коктелите се одлични за разладување во жешките летни денови.

Во продолжение, дознајте кој коктел му одговара на вашиот хороскопски знак:

loading...

Овен – Пинаколада

Отворени и искрени, Овните најмногу уживаат во егзотичните мешавини. Нивниот слободоумен и храбар дух сака да открива нови и поинакви работи.

Измислен алкохол што не предизвикува мамурлак

Бик – Водка соур

Како знак кој цврсто стои на земјата со двете нозе, Бикот сака сè што е едноставно и практично – како овој коктел.

Близнаци – Маргарита

На веселите и симпатични Близнаци кои зрачат со животна убавина, најмногу им прилега маргарита. Коктелот кој настанал уште во 30-тите години на минатиот век, кога и дамите почнале отворено да уживаат во алкохолот, е како создаден токму за нив.

Рак – Тач даун

loading...

Ракот обожува да ги одржува старите врски, па затоа сака и класични коктели. Тач даун е уште еден класик помеѓу коктелите, со слатко-овошен и нежен вкус, токму како што се нежни и Раковите.

Лав – Космополитен

Пијалакот на Лавот е секогаш возбудлив и гламурозен – како него! Затоа Лавовите многу често пијат космополитен.

Алкохолот влијае на когнитивните способности, дури и кога веќе го нема во кртва

Девица – Москоу мјул

Овој коктел е има горчлива нота, токму како Девиците со нивниот директен, но искрен начин на однесување.

Вага – Мохито

Едни од најубавите жени во хороскопот се токму Вагите. Тие се секогаш убави облечени и знаат како да флертуваат. Со ваквиот коктел во рака, сите нивни карактеристики уште повеќе ќе се истакнат.

Шкорпија – Секс он д бич

Тие секогаш зрачат со сексапил, токму како што сугерира и името на коктелот – Шкорпиите уживаат во животната радост и безгрижноста.

loading...

Стрелец – Маи таи

Знак создаден за патување и авантура од сите видови, свети како сонцето и никогаш не губи енергија. Доколку проба маи таи, неговиот вкус ќе го одведе во некои далечни краишта, а љубопитниот и енергичен Стрелец сигурно ќе тргне по нив.

Алкохолот е поштетен за жените, отколку за мажите

Јарец – Ипанема

Јарецот е совесна личност и речиси никогаш не знае да претера, што не значи дека не знае да се опушти и ужива. Ипанема сигурно ќе ја зачини ситуацијата и тие моменти ќе ги направи уште подобри.

loading...

Водолија – Куба либре

Независната Водолија ја обожува слободата и за неа не постои подобар коктел од кубанскиот коктел со рум, чие име го содржи зборот „слободна”.

Риби – Баул

Со овој коктел, многу брзо ќе исчезне импулсивноста со која се одликува овој знак од Зодијакот.

Текст: Република.мк / Image by Social Butterfly from Pixabay

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments