КАКО НА ФИЛМ: Погледнете како случаен минувач застана дилер кој бегаше од полицијата (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Полициски хеликоптер во Австралија го сними моментот кога еден човек, случаен минувач, се го собори на подот осомничениот бегалец.

Loading...

Австралиецот бргу го освои интернетот и јавноста во оваа земја.

Сакаше да ограби млад пар, но за кратко зажали (ВИДЕО)

Како што се гледа во видеото, полицијата на Квинсленд се обидувала да го запре осомничениот кого го пронашле во украденото возило. Сепак, тој успеал да избега.

За среќа, полицијата поставила шила на патот, што го успорило криминалецот. Тој успеал да вози неколку километри, а потоа го оставил возилото и почнал да бега.

Украл погребално возило со починат човек, па се возел низ градот

Но, тогаш налетал на Австралијанецот кој го шетал кучето. Сосема случаен минувач веднаш го грабна и го задржа на подот додека не пристигна полицијата.

Ова видео брзо се рашири на социјалните мрежи, а сите имаат само зборови со пофалби за храбриот човек, чиј идентитет сè уште не е познат.

Loading...

Крадецот мислеше дека пензионерот е лесна цел, но непријатно се изненади (ВИДЕО)

Видеото го постави прашањето за тоа што би направиле секој од нас во ваква ситуација.

Инаку, уапсениот криминалец бил осуден за повеќе кривични дела поврзани со продажба на дрога и кражба на автомобили.


Leave a Reply