Крадецот мислеше дека пензионерот е лесна цел, но непријатно се изненади (ВИДЕО)


Седумдесет и седумгодишен маж од Кардиф храбро се бореше со крадецот, кој се обиде да го ограби.

Поточно, еден стар човек користел банкомат кога еден човек му пристапил и му ги побарал парите и кредитната картичка.

Loading...

Ограбен крадец: Разбојништво какво што немате видено досега (ВИДЕО)

Сепак, човекот не дозволил да биде ограбен, па се степа со разбојникот кој избегал по неочекувана борба.

Старецот го пријавил случајот во полиција и го опишал напаѓачот.

Погрешен избор: Старица во Њујорк претепа крадец којшто ѝ провали во домот (ВИДЕО)

– Жртвата покажа голема храброст, но беше видно потресена. Би побарале од секој што го признава осомничениот да го пријави. Разбојникот носел црна јакна со флуоресцентни елек, торба и црна капа со бел мотив на предната страна – рече полицаецот Стивен Мејн.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *