Јапонија го одложи лансирањето на ракетата

Сподели со своите пријатели

Јапонската вселенска агенција денеска го одложи планираното лансирање на ракетата H3 за вторник, поради неповолните временски услови.

Loading...

Лансирањето на ракетата H3, првично планирано за февруари, потоа беше одложено поради технички проблеми, пренесува Ројтерс.

Јапонија ги лансира своите ракети од вселенскиот центар Танегашима, пренесува Танјуг.