Извлечени двојките за 1/16финалето во Лига Европа

Сподели со своите пријатели

Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево беа извлечени двојките за 1/16финалето во Лига Европа.

Loading...

Во него учествуваа 12 победници и 12 второпласирани од групната фаза, како и осум екипи кои завршија на третото место во групите на Лигата на шампионите.

Двојки за 1/16 финале во ЛЕ:
Краснодар – Динамо Загреб
Волфсбург – Тотенхем
Динамо Киев – Клуб Бриж
Реал Сосиедад – Манчестер јунајтед
Бенфика – Арсенал
Црвена ѕвезда – Милан
Антверпен – Ренџерс
Славија – Лестер
Ред Бул Салцбург – Виљареал
Брага – Рома
Јанг Бојс – Баер
Гранада – Наполи
Макаби Тел Авив – Шахтјор
Лил – Ајакс
Олимпијакос – ПСВ.

Првите натпревари ќе се одржат на 18 февруари, реваншите на 25 февруари.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *