Изралескиот тим преголем залак за Куманово (ГАЛЕРИЈА)

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово вечерва претрпеа пораз во вториот меч од БИБЛ лигата оваа сезона, откако на гостински терен беа совладани од составот на Хапоел Галил со резултат 87:96.

Loading...

Уште од самиот старт кошаркарите од Израел направија поголемо водство над домаќинот и по десет минути игра кумановци имаа негатива со резултат 13:26.

Loading...

Втората четвртина не мина ништо поразично откако предноста на израелците само се зголеми на 22 поени. Но Куманово даде се од себе да ја стопи разликата и во еден момент да биде на едноцифрена негатива.

Првото полувреме заврши со водство за гостинскиот тим од 34:48.

Loading...

Стабилната игра која ја диктираа Израелците не се промени и во вториот дел од средбата, во која избраниците на тренерот Игор Ѓорѓиевски лавовски се бореа да направат пресврт, но уфрлија еден поен помалку од противникот.

Рутински беше одигран натпреварот и во последните десет минути на паркетот, по што составот од Израел славеше над Куманово.