Измешајте ги овие 4 состојки и направете го најмоќниот природен лек за подмладување!

Сподели со своите пријатели

Кожата е најголемиот орган и служи за обезбедување заштита од надворешни фактори. Сепак, таа е многу кревка, што значи дека и треба добра нега.

Loading...

Кожата е првиот орган што покажува знаци на стареење со текот на времето – и еве како да спречите брчки, дамки и други промени на кожата на природен начин.

Многу луѓе користат комерцијални креми и производи против брчки за да го „пеглаат“ лицето, но овие производи ретко се функционални, па дури и кога се, тие имаат голем број лоши последици што можат да направат повеќе штета отколку корист. За среќа, постојат природни лекови кои можат да го решат проблемот и ние го имаме најдобриот за вас.

 

 

Начин на подготовка

 

Loading...

Состојки:

3 чешниња лук
4 лимони
10 лажици мед
200 гр ленено масло

Подготовка:

Измијте, излупете и ситно исечкајте го лукот, а потоа сторете го истото со лимонот и ставете ги сите состојки заедно во тегла. Добро промешајте со дрвена лажица, затворете ја теглата и ставете ја во фрижидер.

За да ја негувате кожата и да спречите многу проблеми, земете лажица од овој лек дневно. Редовното конзумирање од оваа смеса може да ги изедначи брчките и да спречи стареење на кожата, темни дамки и слични проблеми со кожата.

 


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *