12.08.2019 00:39

Избори на Косово кон крајот на септември

Facebook Twitter Google+

Изборите на Косово најверојатно ќе се одржат на 29 септември, доколку парламентот биде распуштен на 22 август, пишува порталот Косово онлајн, повикувајќи се на свои извори.

Порталот пишува дека до среда Приштина треба да ја посети висок странски претставник, а главна тема на разговори со албанските претставници на власта ќе биде распуштање на парламентот и евентуални избори.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments