12.08.2019 00:39

Избори на Косово кон крајот на септември


Изборите на Косово најверојатно ќе се одржат на 29 септември, доколку парламентот биде распуштен на 22 август, пишува порталот Косово онлајн, повикувајќи се на свои извори.

Порталот пишува дека до среда Приштина треба да ја посети висок странски претставник, а главна тема на разговори со албанските претставници на власта ќе биде распуштање на парламентот и евентуални избори.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments