black and brown chess piece on white tray

Италија: Воз доцнел половина час, оти пијан маж сакал да спие на шините

Сподели со своите пријатели

Карабинерите морале да интервенираат на железничката станица во Монца, бидејќи 49-годишен маж со мароканско потекло пијан лежел на пругата.

Loading...

„Бев поспан и сакав да спијам“, им рекол човекот на карабинерите, пренесува Анса.

Како резултат на тоа, возот од Милано до Ерба доцнел околу 30 минути во средата попладне.

Карабинерите морале да интервенираат и да го тргнат човекот од шините.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Полицијата во САД успеала да идентификува жена која била убиена со чекан и запалена во 1991 година