Исчезна уште еден кумановец

Сподели со своите пријатели

Шеесет и седумгодишен кумановец со иницијали Ј.С. од вчера е исчезнат.

Loading...

Случајот бил пријавен во полиција од каде велат дека се преземаат сите мерки за пронаоѓање на лицето.

– На 25.02.2021 во 22.00 часот во СВР Куманово, Ј.О.(39) од Куманово пријавил дека од дома се оддалечил неговиот татко Ј.С.(67). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, стои во соопштението од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Во меѓувреме веќе 11ти ден е исчезнат 68-годишниот Стојадин Марковски.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *