Исчезна 14-годишно девојче од Куманово

Сподели со своите пријатели

Четиринаесетгодишно девојче од Куманово е исчезнато, а случајот во полиција го пријавил нејзиниот татко.

Loading...

– На 21.03.2023 во 22.10 часот во СВР Куманово, Д.А.(37) од Куманово пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Ј.А.(14), која имала здравствени проблеми, а која и претходно се оддалечувала од домот, информираат од кумановската полиција.

Од СВР Куманово велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Монодрама на Театар Куманово оди на фестивал во Германија