Ирански медиуми: Животот тече нормално (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Иранските медиуми објавија снимки и фотографии од сцени од секојдневниот живот во земјата во петокот по воздушен напад на провинцијата Исфахан.

Loading...

ПВО пресретна три беспилотни летала, изјави ирански претставник, по извештаите за експлозии во близина на воена база во централниот регион.

 

 

По извештајот, иранските државни медиуми покажаа дека жителите се шетаат во близина на знаменитостите во Исфахан, како што е плоштадот Накш-е Јахан и по реката Заианде Руд, додека сообраќајот во градот се одвива нормално, според полуофицијалната новинска агенција ИСНА.

Аеродромот во Исфахан работеше нормално откако претходно беа затворени аеродромите низ целата земја, според новинската агенција Тасним.

 

Loading...

 

Во меѓувреме, во северозападниот град Табриз – каде што е активирана и воздушната одбрана – снимката покажува нормален сообраќај и пешаци во парковите и улиците.