Инстаграм има тајно мени, а еве како да му пристапите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

По повод 10от роденден Инстаграм им има подготвено мало изненадување на своите корисници.

Loading...

Имено, апликацијата им овозможува на сите што сакаат, да постават ретро икони или некои од современите, но малку модифицирани.

Инстаграм се менува од корен: Повеќе ништо нема да биде исто! (ВИДЕО)

Инстаграм објави твит на својот официјален профил со прилично енигматична содржина. Наговестувајќи им на корисниците дека имаат пристап до нешто ново, тие дадоа упатства како да дојдат до „изненадувањето“.

 

 

До ова тајно мени е многу лесен пристапот: треба да ја имате најновата верзија на апликацијата и потоа да ги отворите подесувањата на апликацијата во Settings.

Loading...

Гугл започнува да ја наплаќа една од најкористените функции

Оттаму, само скролајте надолу (малку повеќе) и ќе видите емотикони на екранот. Оттаму, ќе се отвори мени каде што можете да ја изберете иконата по ваш избор.

Како изгледа тоа, можете да видите на видеото подолу.

 


Leave a Reply