Индија препорачаа на своите граѓани да ја напуштат Украина што поскоро

Сподели со своите пријатели

Индиските власти им препорачаа на своите граѓани веднаш да ја напуштат Украина и да избегнуваат патување во таа земја поради влошената безбедносна ситуација.

Loading...

Во соопштението на индиската амбасада во Украина на Твитер се вели дека индиските државјани, вклучително и студентите, кои моментално се во Украина, се советувани да ја напуштат земјата што е можно поскоро.

Министерството за надворешни работи на Кина пред три дена ги повика кинеските граѓани да ја напуштат Украина.

Истата покана неодамна беше испратена од властите во Атина до Грците кои се нашле во Украина.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.