Имала 139 килограми, а сега е вистинска бомба: Ова е нејзината тајна (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Монализа Маура, жена која страдала од вишок килограми уште од детството, станала многу дебела во 2014 година. Тоа било по нејзината втора бременост, кога достигнала тежина од 139 килограми.

Loading...

„Имав постпородилна депресија, се обидов да си го одземам животот. На кратко, шест месеци по второто раѓање, достигнав 139 килограми”, признава таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monalisa Moura (@monnamoura2013)

 

Потоа, Монализа одлучила да го промени својот живот, поради што првпат отишла на операција на стомакот, што го намалила на 15% од нејзината големина во тоа време.

Оваа операција, која воопшто не е безопасна, дава чувство на ситост и на тој начин спречува прејадување.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monalisa Moura (@monnamoura2013)

 

По операцијата, таа успеала да изгуби дури 71 килограм, но далеку од тоа дека се одело без проблеми. Иако тогаш имала 69 килограми, инфлуенсерката сепак мислела дека е дебела, поради што сѐ уште била на диета.

Тоа, се разбира, не било одржливо на долг рок, па повторно почнала да се прејадува и се здебелила 30 килограми.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monalisa Moura (@monnamoura2013)

 

Сепак, Монализа одлучила да не дозволи тоа да ја потресе и да се врати во форма.

Loading...

Таа сега тежи 68 килограми и одржува здрава линија со здрава исхрана и редовни тренинзи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monalisa Moura (@monnamoura2013)

 

Покрај тоа, потребни се додатоци кои го забрзуваат метаболизмот и согорувањето на маснотиите.

Таа сега е модел и Инстаграм ѕвезда, и тврди дека силната волја е одговорна за трансформацијата.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monalisa Moura (@monnamoura2013)

Loading...

Leave a Reply