Има 89 години, а се занимава со манекенство: Како изгледа кога баба снима кампања? (видео)

Сподели со своите пријатели

Најстариот супермодел во светот Дафне Селф (89) учествувала во кампањата за една козметичка линија.

Кампања за вдомување миленичиња која ќе ве разнежи (видео)

Loading...

Имено, таа снимила реклама за нова маскара и во таа прилика раскажала како ја започнала кариерата на модел.

Со моделинг се занимава од 1949. година, а на сцената се вратила кога во 70. година за „Вог“ зборувала за стареењето.

Челните луѓе на оваа компанија бабата ја ангражирале со модели затоа што кампањата има за цел да покаже дека истото не им одговара на сите.

Од компанијата тврдат дека новата линија им овозможува на корисниците да креираат маскара која најдобро одговара на нивните трепки.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.