Има 50 оргазми дневно, не смее да престане, ниту смее да има секс со своето момче (видео)

Сподели со своите пријатели

Американката Аманда Грајс (27) боледува од ретко пореметување при што има и до 50 оргазми дневно. Таа оргазмите не може да ги контролира и тие немаат врска со нејзината сексуална желба. Се случуваат кога се вози со автомобилот, седи во кафетерија, па дури и кога слуша премногу гласна музика. За нејзиниот случај уште во 2014 година пишуваат сите медиуми.

Според нејзините азборови, та аод својата шеста година се среќава со овој проблем, пишува „Дејли мејл“.

„Не е пријатно, стана мачење. Со години аптев, ми беше срам да кажам на семејството и пријателите за тоа што се случува. Дневно може да имам и по 50 оргазми. Некогаш за еден час имам пет или 10 по ред. Тоа се случува и кога сум со пријателите или во јавност. Срамота е. Ме убива одвнатре. Кога тоа ќе се случи кога сум во јавност само се насмевнувам и се преправам дека се е во ред“ – раскажува Аманда.

Сепак, таа одлучила да се соочи со проблемот. Пронашла момче, започнала да медитира и да применува еден медицински третман.

„Минатата година започнав да учам за овој слуачј. иако многупати се разочарав и лекарите конечно запознав лекар кој е експерт за болки во карлицата. Се надевам дека пронајдов начин како да ги исконтролирам оргазмите. Постојат начини на кои може да се намали интензитетот на оргазмите иако тие и понатаму константно се присутни. Со земање лекови за опуштање на тоа подрачје и вежбање за да ги отргнам мислите од проблемот“ – вели Аманда на која голема поддршка и пружа и нејзиното момче Стјуарт Триплет (25).

Тие двајцата се запознале пред неколку години, но по налогот на лекарите, поради состојбата на Аманда не смеат да имаат секс.

„Ми беше тешко да му ја објаснам мојата состојба. Не бев сигурна кога е вистинското време за тоа или како ќе реагира. Меѓутоа сфати и ми пружи голема поддршка“ – рекла Аманда.

Само за потсетување, таа не е единствената личност која пати од неконтролирани оргазми. Претходно медиумите објавија и сторија за медицинска сестра која има и 100 оргазмни дневно.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.