Идеални држави за секој хороскопски знак: Тајланд за Овните, Германија за Скоприите…

Сподели со своите пријатели

Патувањето ги шири хоризонтите и ја збогатува душата, без разлика дали патувате со друштво или сами.

Loading...

На некои им одговара удобноста во хотел, други немаат проблем да спијат на плажа или на железничката станица, важно е да се наоѓаат на друго место и да го истражуваат светот.

Секој знак во зодијакот се држи до некои негови навики кога станува збор за патувањето, дали се согласувате со тврдењата?

Овен

Овните живеат за патувањата. Тие сакаат да истражуваат нови места и се исклучително дружељубиви.

За нив не е проблем да спијат на аеродромите и железничките станици затоа што тие се едноставно луѓе кои ќе го прават тоа сè додека имаат можност.

Идеална земја: Тајланд

 

Loading...

 

Бик

Практични, цврсто на земја и аналитички, Биковите ќе претпочитаат да шетаат сè што е можно пеш.

Сакаат патните трошоци да се што е можно пониски, па затоа честопати бараат попусти на летови и сместување.

Идеална земја: Бразил

 

Loading...

 

Близнаци

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 1 февруари

Близнаците сакаат да патуваат со пријателите и членовите на семејството затоа што по природа се социјални суштества. Тие се фасцинирани од светот како таков и сакаат да го истражат максимално.

Тие сакаат удобност, па затоа избираат куфери наместо ранци и хотели наместо евтини станови.

Тие исто така мора да бидат добро подготвени и да истражуваат сè за земјата во која патуваат.

Идеална земја: Италија

 

Loading...

 

Рак

Откако ќе излезе од авионот, Ракот е малку изгубен и збунет. Тој не може да патува без мапа и водич на Гугл, но многу добро се сеќава каде јадел добра храна.

Колку и да е изгубен, тоа не го оптеретува затоа што му претставува предизвик.

Идеална земја: Мароко

 

Loading...

 

Лав

Вистински шоумен, смешен и весел, Лав е одличен придружник. Тој обожава музички фестивали и егзотични земји и секогаш ќе најде начин да се забавува. Никогаш не е досадно со него.

Идеална земја: Шпанија

Loading...

 

 

Девица

Девиците се жив доказ за YOLO (You Only Live Once – Самое днаш се живее). Тие копнеат по авантура и не се просечни туристи.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 1 февруари

Музеите, зградите и парковите не им претставуваат многу, но повеќе уживаат во нуркање, рафтинг, пешачење; претежно во сè, што е дел од активен одмор.

Идеална земја: Филипини

 

 

Вага

Loading...

Вагите се патници без многу грижи. Тие се опуштени, мирни и сакаат да посетуваат уметнички галерии, театри и музички настани.

Не ги интересираат гужвите на плажите, па затоа нема да можат да траат долго таму.

Идеална земја: Велика Британија

 

Loading...

 

Скорпија

Скорпиите се родени страсни и наметливи. Тие не прифаќаат работи како одложување на летовите и комплицирање на сместувањето затоа што сакаат да ја користат секоја секунда од патувањето.

Тие секогаш ги имаат сите гаџети со себе и уживаат во планирањето и придржувањето кон тој план.

Идеална земја: Германија

 

 

Стрелец

Стрелецот обожава да патува, најмногу за храна. Пред секое патување, тие секогаш добро истражуваат каде се добри рестораните затоа што веруваат дека некоја земја се запознава пред се преку храната и луѓето.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 1 февруари

Идеална земја: Мексико

 

 

Јарец

Јарецот исто така сака да планира и фантазира за некоја дестинација. Тој не се плаши од ништо и е решен, па своите идеи ги реализира многу брзо, вклучително и патувањата.

Тој сака да види сè и да истражи најдобро што може.

Loading...

Идеална земја: Франција

 

 

Водолија

Ако сте родени како Водолија, вашата врата од фрижидерот сигурно ќе биде полна со магнети од различни земји.

Сакате да истражувате нови земји, но не и да останувате во нив долго затоа што брзо ви здосадува.

Loading...

Идеална земја: Сингапур

 

 

Риби

Рибите обожаваат сè визуелно, па на патувањето мораат да земат со себе камера, која ќе снима сè што виделе, и ќе споделат со другите преку социјалните мрежи.

Тие ја гледаат убавината буквално во сè, така што на нивните фотографии има детали што другите не ги ни забележуваат.

Loading...

Идеална земја: Јапонија