Хороскопски знаци врз кои празничната еуфорија нема ефект

Сподели со своите пријатели

Ни претстои празничен период, а некои луѓе сакаат и да поранат со новогодишната атмосфера.

Loading...

Од друга страна, има многу кои малку се нервираат од сето ова, па сите љубители на празничната атмосфера ги нарекуваат Гринч, следејќи го примерот на ликот од култната книга на Др. Суса „Како Гринч го украде Божиќ“ и истоимениот филм од 2000 година во кој Џим Кери ја играше главната улога.

Припадниците на одредени хороскопски знаци го обожаваат божиќниот дух, а некои се имуни на тоа.

Прочитајте подолу кои знаци се наводно вистински Гринчеви.

 

 

БИК

Loading...

Биковите воопшто никогаш не се премногу маѓепсани и импресионирани од толпата од секаков вид, па затоа малку им пречи новогодишното лудило, кое започнува порано и порано секоја година.

Ниту тие не се прекумерни обожаватели на повремени собири и на нивната „плејлиста“ сакаат разновидност наместо цела низа божиќни песни.

Тие се имуни на божиќниот дух до самиот празник и само тогаш ќе му се предадат, а ден потоа повторно ќе се претворат во Гринч.

БЛИЗНАЦИ

Подготовката за соодветни празнични собири може да биде доста стресна и бара многу работа и напор, а близнаците навистина не го поминуваат целото слободно време на тоа.

Затоа божиќниот дух често ги заобиколува. Ако не им наметнете премногу обврски и ги спасите од празничната гужва и стресот, тогаш тие нема да „кукаат“ и ќе се препуштат на атмосферата.

 

Loading...

ВАГА

Вагите обожаваат семејни и пријателски празнични собири со пријатели, но исто така понекогаш им е тешко да се фокусираат на сите придружни обврски, па нивниот божиќен дух се губи некаде во обидот да ги организираат и подготват овие собири.

Тие скоро никогаш не се целосно задоволни од она што го подготвиле и на крајот тоа им ја одзема можноста да уживаат.

ДЕВИЦА

За разлика од Вагите, прецизните Девици немаат проблеми со организацијата и ако веќе треба да се подготват за собири, како вистински перфекционисти, ќе се погрижат сè да биде само „најдобро од најдоброто“.

Сепак, по природа, тие не сакаат никакво претерување, тие се плашат од гужви, премногу разновидност и кич, па божиќниот дух често ќе ги заобиколи.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *