Хороскопски знаци кои добро се сложуваат во креветот, но не и надвор од него

Сподели со своите пријатели

Некои хороскопски парови едноставно не можат да имаат ништо повеќе од секс за една ноќ, затоа што освен што се компатибилни во креветот, ништо друго не им е заедничко, а еве за кои знаци станува збор.

Loading...

Лав и Овен

Овните сакаат да испробуваат нови работи, а страствените Лавови се отворени за се, што ги прави совршен пар, но само во креветот. Надвор од него двата знаци се поприлично напорни и скаат да ги контролираат партнерите.

Водолија и Риби

Овие два знаци толку се слични па поради тоа никако не функционираат во љубовната врска, но затоа сексот им е прекрасен па најдоброто решение за нив, ако постои меѓусебна привлечност, да бидат пријатели по потреба.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 18 јули

Рак и Бик

Кога овие два знаци спијат заедно, тоа не е секс туку најнежно водење љубов. Но, токму затоа што двајцата се исклучиво емотивни, љубовните врски меѓу Ракот и Бикот најчесто завршуваат по првата караница, односно обостраните солзи.

Стрелец и Риби

Ова е идеален пар за секс на една ноќ и ништо повеќе од тоа. Стрелците сакаат авантури, излегувања и дружење, додека романтичните Риби во врска имаат некои други приоритети.

Скорпија и Овен

Сексот меѓу двајта најексплозивни хороскопски знаци едноставно мора да биде предобар, а се повеќе од тоа ветува само катастрофа.