Хороскоп за вторник, 24 март

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува поволен период за решавање на мали работни проблеми.

Loading...

Љубов: На емотивен план ве очекува поволна фаза за нови заеднички одлуки со саканата личност.

Здравје: Проблеми врзани со крвоток.

БИК

Работа: Сте решиле поголем дел од важните обврски на ова поле. Денешниот ден ви носи прилика да се одморите и опуштите.

Љубов: Саканата личност ви е посветена и среќни сте кога сте заедно. Очекувајте поволен ден.

Здравје: Чувствителни бубрези.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Функционирате под притисок и може лесно да дојде до проблеми на полето работа. Доста работи ве оптоваруваат.

Loading...

Љубов: Ако сте слободни, денешниот ден ќе ви донесе шанса да запознаете нова личност.

Здравје: Пад на имунитетот.

РАК

Работа: Дошол моментот да донесете конечна одлука дали останувате на старата работа или одите на нова.

Љубов: Очекувајте интересни познанства. Поволен ден за почеток на нова врска.

Здравје: Чувствителен граден кош.

ЛАВ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, ќе успеете да остварите значајно подобрување на материјален план.

Љубов: Брачниот партнер ќе ви биде максимално посветен. Наредниот период е поволен да го поправите вашиот однос.

Здравје: Солидно.

Loading...

ДЕВИЦА

Работа: Не ви е лесно да ги исполните очекувањата кои самите себе сте ги наметнале. Ниту вие не сте од камен, секој има право на грека.

Љубов: Можно е да ве очекува ново познанство со личност која ќе биде важна за вас.

Здравје: Проблеми со кожата.

ВАГА

Loading...

Работа: Финансиската ситуација ви е неповолно прикажана. Ве очекува период во кој ќе имате проблеми со долгови.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе имате доста пресврти со партнерот.

Здравје: Без проблеми.

СКОРПИЈА

Работа: Можно е да имате мали проблеми во комуникацијата со соработниците. Доста тензии има во вашето работно опкружување.

Loading...

Љубов: Можно е наскоро да влезете во врска која ќе трае на долги патеки.

Здравје: Потребен ви е сон.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е период во кој може да остварите значајни промени на полето работа.

Љубов: Сонувате за личност која ви се допаѓа долго време. Денеска би можело да ви се укаже прилика за контакт со неа.

Loading...

Здравје: Несоница.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува поволен период за работа. Може да се надевате на позитивни пресврти.

Љубов: Ако сте зафатени, можно е со саканата личност да немате добра комуникација.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини и минерали.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Немојте да на ова поле да очекувате дека ќе ги остварите своите планови. Доста работи ќе ви се свртат.

Љубов: Можно е да ви е потребна дистанца од саканата личност за да сфатите што навистина чувствувате.

Здравје: Чувствителна кичма.

РИБИ

Работа: Промени на големите планови ве очекуваат. Ќе биде потребно да се прилагодите на околностите. Судбината ви е наклонета.

Loading...

Љубов: Имате добар однос со саканата личност која е искрена кон вас. Вашата врска добро напредува.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *