Хороскоп за петок, 2 октомври

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Ако некој ви понуди усовршување, не одбивајте. Ќе биде добро за напредување во кариерата. Направете компромиси со саканата личност. Ако сте слободни, нема да се фокусирате толку на љубовта, туку на работата.

Бик

Вие сте многу страствени. Имате некои проблеми со парите, но држете се до вашите ставови. Би било добро да го испланирате денот и да се држите до тој план.

Близнаци

Партнерот е склон кон компромиси. Денес сте напнати, но разговарајте со некој од вашето семејство, каков било проблем да имате. Обрни внимание на луѓето кои работат напорно околу вас.

Рак

Преплавени сте од грижите за пари. Дадете се од себе на работа и нема да бидете толку вознемирени затоа што ќе знаете дека сторивте сè како што треба и дека успехот е таму. Не занемарувајте ги пријателите заради премногу работа.

Loading...

Лав

Бидете агилни и посветени на вашиот партнер, но не бидете површни. Слушајте го ако сака да ви каже што го мачи. Не занемарувајте обврски на работа. Идеален ден е за напредок, а исто така можете да побарате покачување на платата.

Девица

Малку сте расеани и не сакате да работите. Потрудете се да се фокусирате на одговорностите што ги имате. Ако имате можност да се подобрите, конечно да се запишете на тој курс за јазик, сега е време да го сторите тоа.

Вага

Вие сте многу романтични. Не седет дома, видете се со своите пријатели. Важно е денот да ви биде динамичен. Приливот на пари ќе се очекува.

Скорпија

Обидете се да работите со луѓе кои ви одговараат. Лесно ги решавате сите проблеми во врската. Вие сте страствени. Склони сте на флерт и можни се нови познанства доколку сте слободни.

Loading...

Стрелец

Лесно ќе ги решите сите проблеми во врската, затоа нема причина да бидете нервозни за некои помалку важни работи денес. Не сакате да влегувате во никаква врска, слободата ви е прв приоритет.

Јарец

Не преземајте повеќе одговорности отколку што можете да справите. Се чувствувате прилично лошо затоа што сте под притисок од сите страни. Обидете се да сторите сè што треба да направите за да не страда семејниот живот.

Водолија

Вие сте одлично расположени. Вие сте внимателни кон вашиот партнер и пријатели. Ако сте слободни, можно е ново интересно познанство преку работа.

Риби

Вредни сте. Ништо не ви паѓа тешко на работа. Бидете подобро организирани за да не доцните. Вие сте љубезни кон сите и тоа ви дава значителна предност за да можете да имате добра соработка со сите.

Loading...

Leave a Reply