Херсон: Украинските сили запрени во сивата зона

Сподели со своите пријатели

Напредувањето на украинските вооружени сили во регионот Херсон е запрено во таканаречената сива зона, изјави денеска заменик-шефот на воено-цивилната администрација на тој регион, Кирил Стремусов.

Loading...

Според него, ситуацијата во Херсонската област е нормална и главните руски сили се на нивните позиции, пренесе ТАСС.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Британски институт: Русите користат застарени мапи и по грешка пукаат во сопствените војници