Групен се*с направил хаос на крстарење со брод, обезбедувањето морало веднаш да реагира

Сподели со своите пријатели

Шеесетина луѓе се тепале речиси еден час на еден од американските бродови за крстарење, а првите информации велат дека причината била тројка, пренесува Fox News.

Loading...

Општата расправија започнала нешто пред 2 часот по полноќ на петтиот кат на бродот за крстарење, каде што се наоѓаат казиното и ноќниот клуб, а туристичката агентка Тереза ​​Џејмс изјавила дека според нејзините сознанија, до расправијата дошло кога три лица се договориле да имаат секс без знаење на нивните партнери и партнери.

 

 

Откако се разоткриле во гревот, полетале првите тупаници и шишиња, а Џејмс на крајот ги пофалил чуварите кои со голема тешкотија успеале да ја стават ситуацијата под контрола.

Portal Maritime Executive известува дека крајбрежната стража испратила екипаж од Стејтен Ајленд да го придружува бродот за крстарење назад до пристаништето, каде разбеснетите патници ги пречекала њујоршката полиција.

Наводно немало посериозни повреди, Fox News споменува само една жена која се здобила со расекотина, а истражителите ќе видат во наредните денови дали треба некого да обвинат и за што.

Loading...