Груевски: Заев не сакаше да имаме избори на 24 април (видео)

Сподели со своите пријатели

Контра тврдењата на лидерот на СДСМ, вчеранавечер по завршување на преговорите со еврокомесарот Хан, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски во изјава за новинарите изјави дека постојат услови за одржување на избори на 24 април.

Според Груевски, трите партии (ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, ДПА) вчера постигнале договор за одржување на избори.

Единствено еден човек, кој се вика Зоран, а презиме Заев, не сакаше да има избори, изјави Груевски пред резиденцијата на ЕУ во скопската населба Пржино.

 

Loading...


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.