Гром во село Младо Нагоричане запали амбар со сено

Сподели со своите пријатели

Според јавувањата на жителите на селото Младо Нагоричане, општина Старо Нагоричане, денес во попладневните часови, удар на гром запалил шупа со сено.

Loading...

12048772_1037048619647146_187022301_n

Од ударот нема настрадани лица, но невремето кое беснеело во тоа село, според јавувањата на жителите направило огромна штета предизвикани од врнежи на град кој 20 минути паѓал без престан.

Градот според кажувањата бил со големина на лешник и жителите не можеле да сторат ништо за да ги заштитат есенските овошки, велат тие.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.