Гром удрил во викендичка во Зебрњак

Сподели со своите пријатели

Вчера во 19,40 часот во Регионалниот центар за управување со кризи било пријавено дека гром удрил во викендичка во Зебрњак во 19:20 часот.

Како што информираат надлежните нема повредени и жртви, ниту пак била запалена викендицата. Сопственикот побарал да бидат известени надлежните од ЕВН Македонија за да ја исклучат струјата за да не дојде до несакани последици.

Вработените во РЦУК веднаш испратиле известување до ЕВН при шти нивните екипи излегле на терен и го санирале проблемот.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.