Грција го регистрира првиот случај на мајмунски сипаници

Сподели со своите пријатели

Во Грција е регистриран прв случај на инфекција со вирусот на мајмунски сипаници, покажуваат првичните резултати на националната здравствена агенција ЕОДИ.

Loading...

Станува збор за пациент кој неодамна патувал во Португалија, пренесува Ројтерс.

Пациентот е во болница и е во стабилна состојба, извести ЕОДИ.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Бугарија ја одложува испораката на транспортери во Украина: Бара НАТО да го плати транспортот